top of page
Pistácie - fošny

Nabízíme fošny z tohoto výjimečného a vzácného dřeva, které je tvrdostí a měrnou hmotností srovnatelné s dřevem z olivy, ale barva je tmavá, s různými odstíny barev až do růžové. Pokud chcete mít doma něco opravdu výjimečného, zvolte desku z pistácie

pistácie18.jpg
Pistacia40.jpeg

Přírodní dřevo je unikátním materiálem. Kromě vynikající pevnosti, odolnosti a stálosti nabízí jedinečné barevné odstíny, kresbu vláken i atraktivní strukturu. Deska stolu není jen funkčním prvkem, ale také mimořádně krásným a nadčasovým doplňkem. Pokud hledáte ideální materiál pro desky stolu, nemůžete volit lépe. Pro vás i váš interiér můžeme nabídnout skutečně pestrou škálu dřevin a jako jedni z velmi mála prodejců můžeme nabídnout ještě víc. Kromě krásných kousků běžných dřevin představujeme dřeviny i skutečně výjimečné.

Fošny z pistácie zaujmou na první pohled. V pistácii se dokonale prolíná výrazná kresba i kontrastní barvy. Relativně temný základ naznačuje barvy kouře s rozsahem od temně šedé po hnědou, objevit se může i olivově zelená. Z tmavého základu pak vystupují plochy nápadně světlé, mohou mít žlutavé odstíny, světle béžové nebo dokonce narůžovělé. Tečkou v dokonalém konceptu jsou pak prolínající se kontrasty, kde vystupuje linie výrazné kresby dřeva vláken. V dokonale vybroušené a leštěné ploše zaznívá tma i světlo, rozmyté i přísné linie, vše v unikátním souladu.

O barvě i struktuře vláken rozhoduje velikost stromu, a pistácie roste v relativně štíhlých kmenech, divoce a neuspořádaně. To vše se projevuje v řezu fošny. Linie nejsou pravidelné, rozestupují se, shlukují nebo vytváří dlouhé zaoblené křivky. Pro řez však není vhodný každý strom, dřevo je nutné dovážet z přímořských oblastí a obtížný postup vyžaduje i správné sušení dřeva a jeho příprava.  My vám však můžeme takové řezivo nabídnout v nejvyšší jakosti. Zajistíme nejen výběr toho nejvhodnějšího kusu, ale dřevo sami upravujeme a sušíme ve vlastním zařízení. Můžeme vám tak nabídnout nejen vzácné dřeviny, ale i skutečně kvalitní materiál. Dřevo pistácie je mimořádné krásné a výjimečné, krom toho má mimořádnou pevnost a odolnost. Dřevo dokonale doplní váš byt nebo i kancelář a soustředí pozornost každého hosta. Bude trvalou a nadčasově elegantní ozdobou.

bottom of page