top of page
Olivové dřevo a řezivo

 Oliva - olivové řezivo a přířezy všech rozměrů - na výrobu epoxidových stolů, bytových doplňků, střenek nožů a jiných výrobků. V případě zájmu pište prosím na countertops@volny.cz pošleme fotky aktuálních desek na skladě

oliva
oliva
oliva

Dřevo z olivy má svou charakteristickou krémovou barvu, která může přecházet až do žlutohnědé. Základní odstín pak protínají tenké temně hnědé nebo dokonce černé pruhy. Olivové dřevo s přibývajícími lety přebírá tmavší odstíny, tím působí stále živým a lehce proměnlivým dojmem. Atraktivní pak může být i časté zdobení kudrnatým nebo jemně zvlněným zrnem. Strom roste velmi pomalu a s přibývajícími roky se prokresluje barva, i když může dojít k výraznému zkroucení vláken, dobře usušené dřevo je téměř bez deformací. Olivové dřevo se dobře opracovává, nabízí dokonalý materiál pro výrobu nábytku, ale i řezbu nebo výrobu šperků a ozdobných předmětů. Olivové dřevo ve všech svých podobách působí elegantně a nadčasově. Přesto se příliš často v nabídce prodejců dřeva neobjevuje.
Olivové dřevo má vynikající pevnost i odolnost. Při výrobě je však nutné dodržet velmi pečlivě jednotlivé kroky sušení. Jakákoliv odchylka nebo nedostatečnost pak vede k nenávratnému poškození dřeva. Běžní výrobci tak od sušení řeziva raději opouští, nemají dostatečnou kapacitu sušáren nebo v provozu nemohou procesu věnovat potřebný čas, a tak svůj sortiment nahrazují jinými dřevinami. 
Perfektně suché olivové řezivo však přesto není tak těžké najít. Jsme přímými výrobci řeziva i spárovek a olivové řezivo můžeme nabídnout v té nejvyšší jakosti. Máme k dispozici vlastní sušárny a přípravě dřeva i sušení věnujeme maximální pozornost. U olivového dřeva není možné nic uspěchat a správně usušené dřevo vyžaduje stejně kvalitní péči a zázemí při skladování. To vše můžeme dodržet. U nás si můžete nechat zhotovit doslova na míru desky, spárovky, ochotně vám dodáme i přířezy. Využijte unikátní barvu i kresbu dřeva, který nechá vyniknout vašemu nápadu. Dřevo z olivy je dostupným materiálem, který vás nikdy nezklame.

bottom of page