top of page
Okrasné fošny na stěnu

Nejhezčí z našich fošen je možné využít také jako jednoduchou a přitom krásnou dekoraci - okrasné fošny na stěnu pokoje

Vhodný je Saman s hezkou kresbou, oliva, pistácie, flame box elder, subfosilní dub i další dřeviny, například v doplnění s květinou, skleněnou poličkou apod.

319159408_1501123107035195_2371411795111490950_n.jpg

Originální, krásné a nadčasové – to vše mohou představovat okrasné fošny umístěné jako jednoduché, a přitom vysoce efektní dekorace přímo na stěně. 
Představte si plochu, ve které se jemně prolínají jemné neutrální odstíny dřeva s kontrastní kresbou vláken, představte si rozmanitou paletu vzácných dřevin, která přechází až do nejtemnějších sytých barev, ale umí překvapit i zářivě oranžovou nebo něžnou růžovou. Společně s barvou a strukturou pak dřevo umí maximálně využít i nepravidelný tvar. Fošna může být přísně pravidelná, ale může zúročit i obliny a jemné křivky. Přírodní dřevo podtrhne originálně vybavený interiér a bude mimořádně krásným kouskem dekorace.
Vybírat můžete doslova ze škály dřevin i jejich odstínů. Do svého bytu můžete vystavit otisk deštných pralesů. Jihoamerický Saman vás provede škálou od střední po temně hnědou, kterou atraktivně lemuje žlutý až bílý pruh. Zajímavé tmavé odstíny nese také dřevo olivy nebo ještě vzácnější pistácie. Solidní černé, temně hnědé nebo sytě zelené základy protínají kontury vláken dřeva a promíchávají se s jemnou béžovou nebo světlejší šedí. Pistácie nebo oliva jsou často opomíjeny návrháři, vy je však můžete vystavit ve svém bytě a chlubit se mimořádně krásným a elegantním dřevem. 
Dalším unikátem jsou dřeviny „flame box elder“, ty přitahují pohled kombinací relativně neutrálně světlého dřeva s unikátní kresbou plamenů. Červené nebo oranžové pruhy prolínají dřevo jako by jej ozářil skutečný oheň. Unikátní zbarvení je přitom trvalé a způsobené dřívějším zraněním stromu nebo infekcí. 
Doslova zážitkem je pak pohled na fosilní dřeviny, dřevo ukryté i několik tisíc let v zemi v sobě nese tajemství. Temná barva, zvláštní struktura i kresba působí jako pohled do samotných hlubin vesmíru. Nechte se přitáhnout, inspirujte se a vyberte si zdánlivě jednoduchý doplněk, který však vašemu interiéru vtiskne jedinečnou atmosféru a bude pro všechny hostem mimořádným zážitkem. Fošny můžete zavěsit na jednoduchou konstrukci v podélném i příčném směru, můžete využít dispozice místnosti nebo dřevěné plochy prozářit pokojovými rostlinami, dekoracemi z kamene či dalšími prvky.

bottom of page