top of page
Dřevěné terasy

Vyrábíme dřevěné terasy z akátu, cinkované, v rozměrech 20x90/110x1000-6000mm a 27x90/110x1000-6000mm. Povrch může být hladký nebo drážkovaný, dle přání zákazníka. K tomu vyrábíme i podkladové hranolky 40x50x1000-6000mm

terasové prkno - akát
terasa akát

Terasa může být vaším dalším obývacím pokojem, navíc s tím nejkrásnějším výhledem. Nabízí prostor pro příjemný odpočinek, setkání s rodinou a přáteli, ale může být i motivujícím prostorem pro soustředěnou práci z domova. Terasu je možné využívat po celou letní sezonu, pokud řešíte i zastřešení nebo clonění, pak můžete pobyt prodloužit o do chladnějších měsíců pozdního jara nebo počínajícího podzimu.
Skvělou volbou materiálu pro terasu je dřevo, zde je však třeba volit dřevo vysoce kvalitní, pečlivě zpracované a odolné. Dřevo se musí vyrovnat nejen se střídáním venkovních teplot, ale také musí odolat vzdušné vlhkosti i přímé spádové vodě. Při výrobě dřevěných teras dbáme proto nejen na výběr krásného dřeva, ale i kvalitní úpravě, která kvalitní materiál posílí a požadované vlastnosti posílí. 
Optimální volbou pro realizaci teras se jeví akát. Na pohled i do vlastností je téměř srovnatelné s exotickými dřevinami, na rozdíl od nich je v pořizovací ceně dalece příznivější volbou. Akát zaujme již na první pohled výraznou kresbou vláken i barvou. Ve středu je dřevina žluto hnědá, může dokonce zaznívat i v tónech temné zelené. Běl, vrstva hned pod kůrou, je naopak kontrastně světlá, až bílá. Ve dřevě jsou nápadné kresby letokruhů. V konstrukci dřevěné terasy a zejména pak v pokládce podlahy nebo obložených plochách tak akát působí velmi atraktivně a elegantně. Přemýšlíte-li o vlastní dřevěné terase, rádi vám přiblížíme možnosti i představíme již realizované projekty. Dokážeme připravit dřevo na míru malým i odvážným projektům.

bottom of page