top of page
Dřevěné terasy

Nabízíme dřevěné terasy prvotřídní kvality - jak z akátu vyrobeného u nás, tak z tropických odolných dřevin. Nabízíme Teak, Ipe, Cumaru, Garapa, Mahagon

terasové prkno - akát
terasa akát
TEAK
TEAK
teak1_edited_edited.jpg

Terasa může být vaším dalším obývacím pokojem, navíc s tím nejkrásnějším výhledem. Nabízí prostor pro příjemný odpočinek, setkání s rodinou a přáteli, ale může být i motivujícím prostorem pro soustředěnou práci z domova. Terasu je možné využívat po celou letní sezonu, pokud řešíte i zastřešení nebo clonění, pak můžete pobyt prodloužit o do chladnějších měsíců pozdního jara nebo počínajícího podzimu.
Skvělou volbou materiálu pro terasu je dřevo, zde je však třeba volit dřevo vysoce kvalitní, pečlivě zpracované a odolné. Dřevo se musí vyrovnat nejen se střídáním venkovních teplot, ale také musí odolat vzdušné vlhkosti i přímé spádové vodě. Při výrobě dřevěných teras dbáme proto nejen na výběr krásného dřeva, ale i kvalitní úpravě, která kvalitní materiál posílí a požadované vlastnosti podpoří. 
Z místních dřevin nabízíme akát. Na pohled i do vlastností je téměř srovnatelné s exotickými dřevinami, na rozdíl od nich je v pořizovací ceně dalece příznivější volbou. Akát zaujme již na první pohled výraznou kresbou vláken i barvou. Ve středu je dřevina žluto hnědá, může dokonce zaznívat i v tónech temné zelené. Ve dřevě jsou nápadné kresby letokruhů. V konstrukci dřevěné terasy a zejména pak v pokládce podlahy nebo obložených plochách tak akát působí velmi atraktivně a elegantně.

Z exotických dřevin nabízíme především TEAK. Náš teak pochází zásadně z plantáží a jeho prodejem tak nenapomáháme kácení deštného lesa, naopak přispíváme k trvale udržitelnému hospodaření v chudých tropických oblastech a podporujeme zaměstnanost místního obyvatelstva.

Další dřeviny, které můžeme nabídnout jsou nesmírně odolné dřeviny IPE, CUMARU, GARAPA, MAHAGON (Swietenia macrophyla)

bottom of page